اخبار سياسي اخبار سياسي .

اخبار سياسي

BBC از سگ آزاري مي‌گويد اما از كودكان يمن نه!

BBC از سگ آزاري مي‌گويد اما از كودكان يمن نه! رسانه سلطنتي انگلستان درحالي كه در مقابل كشتار كودكان در يمن سكوت كرده است، گزارشي را با تيتر نگراني از «سگ آزاري» در ايران منتشر كرد. كيهان نوشت: رسانه سلطنتي انگلستان درحالي كه در مقابل كشتار كودكان در يمن سكوت كرده است، گزارشي را با تيتر نگراني از «سگ آزاري» در ايران منتشر كرد.
طي ماه‌هاي اخير، تحت تأثير سياست‌هاي منطقه‌اي دولت‌هاي غربي، شاهد شكل‌گيري هولوكاست كودكان در يمن هستيم. قتل عام صدها بچه يمني به خاطر سلاح‌هايي كه دولت‌هاي غربي در اختيار رژيم آل سعود قرار داده‌اند و همچنين مرگ تعداد زيادي از اين خردسالان به دليل گرسنگي و قحطي، فاجعه‌اي بزرگ را شكل داده است.
با اين حال، مرگ بي‌گناهان در آن كشور براي رسانه‌هاي غربي چندان اهميتي ندارد و آن‌ها ترجيح مي‌دهند، مسائل ديگري را برجسته سازند. به طور مثال، سايت بي‌بي‌سي فارسي طي اين مدت حتي يك خبر درباره فاجعه كشتار كودكان در يمن منتشر نكرده است با اين حال در گزارشي مفصل و پر آب و تاب كه در صفحه اصلي اين سايت نيز تيتر آن قرار گرفته، نگران آزار و اذيت تعدادي سگ در ايران شده است.
شگفت آنكه بي‌بي‌سي فارسي، در تحريفي چندباره و ادعايي مضحك و دروغين، آزار و اذيت سگ‌ها توسط عده‌اي از افراد را ناشي از آموزه‌هاي اسلامي معرفي كرده است! اين درحالي است كه هر كس اندكي در متون ديني مطالعه كرده باشد مي‌داند كه آزار و اذيت هر موجود زنده‌اي، حتي آسيب زدن به گياهان و درخت‌ها نيز در اسلام تقبيح شده است.
اما سوال اين است؛ رسانه‌اي كه اين گونه قتل و كشتار هزاران انسان و كودك بي‌گناه در منطقه‌اي از جهان را ناديده مي‌گيرد و نسبت به آن بي‌توجه است، چرا براي مرگ و آسيب‌ديدگي تعداد انگشت‌شماري حيوان، آن هم در ايران بي‌تاب شده است؟!


برچسب: اخبار سياسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۲۴:۱۶ توسط:comfeitedcons موضوع: نظرات (0)